Specials

Rosé Spumante alkoholfrei M-use Pizzolato - La Cantina Pizzolato
TOP

Our bestselling Rosé Spumante Extra Dry M-USE from Pizzolato is now also available alcohol-free.

10,95 €
14,60 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Rosé Spumante alkoholfrei M-use Pizzolato Mini 0.2l - La Cantina Pizzolato
5,95 €
29,75 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Pizzolato Spumante Bianco Extra Dry M-use Display 102 Fl. 1l - La Cantina Pizzolato

102 bottles of Pizzolato Spumante Bianco Extra Dry M-USE, of which 84 are on a 1/4 carton pallet with 4 trays, 60 bottles and 24 bottles in the base.

990,55 €
990,55 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Pizzolato Rosé Spumante Extra Dry M-use Display 102 Fl. 1l - La Cantina Pizzolato

Consisting of four trays, a base & 102 bottles of Pizzolato Rosé Spumante Extra Dry M-USE

990,55 €
990,55 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Brut Trentodoc Methusalem 2018 6l - Ferrari
SOLD OUT

Produced since 1902, this sparkling wine symbolizes the history of the Ferrari winery.

411,85 €
68,64 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Cuvée Rosé Sekt dry Deutscher Sekt B. A. Württemberg 0.2l - Sektkellerei Schloss Affaltrach

Healthy grapes, predominantly Lemberger, were expertly vinified to create a sparkling and intriguing wine.

3,20 €
16,00 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Chardonnay Sekt Brut Nature 2021 - Weedenborn

A radiant, golden-yellow, finely sparkling Chardonnay with a pleasantly fruity bouquet of delicate ripe gooseberry and melon, with hints of caramel and banana.

26,90 €
35,87 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Crede Brut Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG 2024 - Bisol
SOLD OUT

"Crede" is the local term for the clay-rich soil that characterizes the vineyards in the municipality of Valdobbiadene.

19,40 €
25,87 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Mille Bolle Spumante Millesimato Extra Dry 2025 - Sacchetto

The name of this sparkling wine already hints at the wonderfully effervescent taste experience.

10,50 €
14,00 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Spumante Etichetta Nera Millesimato Extra Dry 2025 - Sacchetto

This sparkling wine presents itself with an elegant color and an exotic, fruity aroma with delicate citrus notes and hints of blossoms.

10,20 €
13,60 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Photo coming soon

Eric Bordelet's Poiré Granit offers a consistent pear blend, unlike the Poiré Authentique, and is ideal for aging and vintage comparisons.

51,50 €
34,33 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Crémant de Loire Blanc de Blancs 2020 - Langlois
SOLD OUT

The Langlois Crémant de Loire Blanc de Blancs 2020 displays a delicate yellow color and delights with aromas of citrus and tropical fruits.

24,55 €
32,73 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Crémant de Loire Cadence Extra Brut 2017 - Langlois

The Crémant de Loire Cadence Extra Brut 2017 from Langlois impresses with its fresh, dry character.

31,70 €
42,27 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Photo coming soon
SOLD OUT

Immerse yourself in the world of Quintarelli's Bianco Secco, a masterful blend of local and international grapes such as Chardonnay, Sauvignon, Garganega, and Trebbiano.

45,75 €
61,00 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Zera Prestige Effervescent alkoholfrei Pierre Chavin 0.2l
SOLD OUT

A sparkling, refreshing, alcohol-free alternative to sparkling wine and champagne with a fine bubble.

5,95 €
29,75 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Special Cuvée Bianco Frizzante Bügelverschluss La Jara - Azienda Agricola La Jara

This delicious sparkling wine is also available with a practical swing-top cap. 100% Glera from the hills of Conegliano, Valdobbiadene, and the surrounding area.

7,85 €
10,47 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Boschendal Brut MCC

With its vibrant character, the Boschendal Brut MCC displays a wonderful balance, making it a particularly appealing sparkling wine.

21,80 €
29,07 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Zera Prestige Effervescent alkoholfrei - Pierre Chavin

The sparkling and refreshing, alcohol-free alternative to sparkling wine and champagne.

9,85 €
13,13 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Calcaire Blanc de Noirs Brut Nature 2020 - Rings
SOLD OUT

The Pinot Noir grapes for this elegant sparkling wine come from the calcareous soils of Kallstadt.

35,95 €
47,93 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Perlé Trentodoc 2018 Magnum - Ferrari

A high-quality vintage sparkling wine, whose exceptionally long bottle aging results in a wonderful combination of freshness and elegance.

71,25 €
47,50 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Champagne Penfolds x Thienot Lot 3 Blanc de Noirs 2012 3l
SOLD OUT

Penfolds x Thiénot Champagne is the result of an exclusive collaboration between Penfolds and the renowned Champagne house Thiénot.

919,15 €
306,38 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Pinot Brut Sekt 2021 - Weingut Schloss Ortenberg

The Pinot Brut sparkling wine from the Schloss Ortenberg winery impresses with its freshness and elegance.

20,25 €
27,00 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Hampton Water Bubbly - Gérard Bertrand

A refreshing delight from the Languedoc-Roussillon region, Hampton Water Bubbly combines the lightness of the Hamptons with the charm of the southern French lifestyle.

23,65 €
31,53 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Alta Langa DOCG Blanc de Blancs Pas Dosé 2019 - Giuseppe Contratto
SOLD OUT

The Blanc de Blancs is the most limited edition of the Contratto spumante.

41,85 €
55,80 € per Litre
incl. 19% tax plus shipping
bottles:
 
Show 145 to 168 (from a total of 509 products)